Remonty silników

REMONTY SILNIKÓW W POZNANIU

Świadczymy usługi kompleksowych napraw i remontów silników benzynowych oraz silników diesla. Choć specjalizujemy się w remontach jednostek napędowych Grupy VW, w szczególności silnikach montowanych w samochodach marki Audi, to kompleksowe naprawy silników przeprowadzamy w pojazdach wszystkich marek.

W trosce o spokojną eksploatację naprawionych pojazdów przez naszych klientów, na przeprowadzone remonty jednostek napędowych udzielamy pisemnej gwarancji.

POROZMAWIAJMY O REMONCIE SILNIKA

Skontaktuj się z nami aby otrzymać ofertę

JAK PRZEBIEGA REMONT SILNIKA?

Przeprowadzenie kompleksowej naprawy układu napędowego wiąże się z koniecznością pozostawienia samochodu w naszym serwisie na około tydzień. W tym czasie, w zależności od uprzedniej diagnozy oraz oględzin poczynionych po rozbiórce silnika, przeprowadzane są wybrane z poniższych czynności:

  • Wymiana tłoków i/lub pierścieni tłokowych
  • Honowanie cylindrów lub wymiana tulei cylindrów
  • Przeprowadzenie kompleksowego remontu głowicy
  • Wymiana kompletu uszczelek silnika
  • Wymiana układu rozrządu
  • Wymiana panewek wału korbowego i/lub panewek korbowodowych
  • Wymiana lub naprawa turbosprężarek, pompy olejowej czy pozostałego osprzętu silnika

W niektórych przypadkach, remont silnika może okazać się niemożliwy lub nieopłacalny. W takich sytuacjach pomagamy w zakupie używanej jednostki napędowej i świadczymy usługę wymiany silnika.

W EKG zachowujemy maksymalną transparentność. Klient na bieżąco otrzymuje zdjęcia dokumentujące postęp prac oraz jest informowany o ewentualnych komplikacjach. Do wglądu klienta pozostawiamy również stare części.

DOBÓR CZĘŚCI DO NAPRAWY

Starannie dobieramy najwyższej jakości części do remontów jednostek napędowych. Stosujemy części oryginalne oraz wysokiej klasy zamienniki renomowanych producentów takich jak: Mahle, Elring czy Kolbenschmidt.

Dzięki bliskiej współpracy z hurtowniami części samochodowych mamy dostęp do szerokiej gamy zamienników wiodących producentów, które możemy sprowadzać dla naszych klientów w korzystnych cenach. Współpracujemy również sieciami dystrybucji części oryginalnych wybranych marek samochodowych.

CHCESZ UMÓWIĆ NAPRAWĘ SILNIKA?

Skontaktuj się z nami

DLACZEGO WARTO

Remontować silnik w EKG

KONKURENCYJNE CENY

Naprawy w EKG są jakościowym odpowiednikiem usług autoryzowanych serwisów przy zachowaniu rozsądnej ceny.

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

W trosce o komfort naszych klientów, na czas naprawy oferujemy wypożyczenie samochodu zastępczego.

PISEMNA GWARANCJA

Naprawa jest standardowo objęta roczną gwarancją z możliwością przedłużenia jej nawet do 3 lat.